• piątek, 01 listopad 2019 09:19

Aqua aerobic dla seniora

Aqua aerobic dla seniora
Aqua aerobic dla seniora © archiwum

W zdrowym ciele – zdrowy duch, a jedna z lepszych form aktywności są ćwiczenia na basenie. Pływanie nie jest jednak dla wszystkich, ale to nie powód, by rezygnować z pluskania się w wodzie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Pływanie ma korzystny wpływ na układ oddechowy, bo uprawienie go zwiększa pojemność płuc. Jest wskazane także dla osób cierpiących na kontuzje stawów kolanowych i biodrowych. Jeśli jednak nie umiemy pływać, warto wykonywać ćwiczenia w wodzie, np. aqua aerobic. Nie obciążają kręgosłupa ani stawów, wzmacniają mięśnie, zwłaszcza grzbietu, które podtrzymują kręgosłup.

Ogromnym plusem aqua aerobik jest fakt, że nie męczy, co może przekonać wielu seniorów do skorzystania z tej formy wysiłku. W wodzie nie działa bowiem grawitacja, ciała staje się lżejsze i można wykonywać ruchy, które w naturalnym środowisku przychodzą z trudem. Woda stwarza duży opór, którego pokonanie wymaga sporej siły, ale tez dokładnego wykonywania ćwiczeń. Co więcej, aqua aerobic jest dla każdego – nie wymaga znakomitej kondycji, młodego wieku ani szczupłej sylwetki. W pół godziny można spalić 35 kcal, czy równowartość kaloryczną ciastka wuzetki, połowy średniej pizzy czy hit doga z colą.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.