• piątek, 27 grudzień 2019 09:35

Ulga na kaca

Ulga na kaca
Ulga na kaca © archiwum

Trudno w sylwestra nie wypić lampki szampana czy nie wznieść toastów za Nowy Rok. Ale jak poradzić sobie z przykrym syndromem dnia następnego?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Przede wszystkim najedz się przed wypiciem alkoholu. Najlepiej sprawdzi się mięso, sałatki z majonezem czy kanapki i koreczki. Dawka alkoholu, którą spożyjemy, będzie się wolnej wchłaniała, bo organizm będzie silniej pracować, żeby spalić tłuszcz. Ważne, by nie pić alkoholu na pusty żołądek. Nie tylko impreza skończy się wówczas wcześniej, niż planowałeś, ale też możesz się nabawić wrzodów żołądka.

Alkohol pij naprzemiennie z wodą. Trunki są moczopędne, dlatego podczas zakrapianej imprezy organizm traci wodę. Ważne jest więc, by się nie odwodnić. Przed snem wypij szklankę wody z cytryną. Możesz też wciąż witaminę C, która przyśpieszy rozkład alkoholu. Jeśli jednak poranek zaskoczy się kacem, weź prysznic i pij dużo wody. Warto też pójść na spacer – tlen poprawi samopoczucie i złagodzi ból głowy.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.