• piątek, 06 listopad 2020 10:02

Jak odróżnić COVID-19 od grypy?

Jak odróżnić COVID-19 od grypy?
Jak odróżnić COVID-19 od grypy? © archiwum

Wirusów zakażających drogi oddechowe jest ok.200. Wiele z nich daje podobne objawy. Skąd wiadomo, że chorujemy na COVID-19, a nie na grypę?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Gorączka, kaszel, bóle mięśni, głowy, brak siły, dolegliwości ze strony układu pokarmowego – to objawy, które mogą towarzyszyć zarówno grypie, jak i chorobie COVID-19. Obie z nich są zakaźnymi infekcjami układu oddechowego, atakują płuca, ale powikłania dotyczą również serca.

Różnicą są jednak objawy pozwalające odróżnić grypę od COVID-19. W wypadku koronowirusa pojawiają się duszności, utrata węchu, smaku, które nie są charakterystyczne dla grypy. Objawami bardziej typowymi dla grypy są natomiast katar i ból gardła, a także tzw. łamanie w kościołach, które trwa ok. 1 – 3 dni. Przy zakażeniu koronowirusem nie zaobserwowano dolegliwości mięśniowo-kostnych. Grypa rozwija się w organizmie szybciej niż COVID-19, bo ok. 2 – 4 dni. Od zakażenia koronawirusem od rozwoju choroby potrzeba czasem nawet dwóch tygodni.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.