• piątek, 06 listopad 2020 08:53

Zostań w domu i ćwicz bezpiecznie

Zostań w domu i ćwicz bezpiecznie
Zostań w domu i ćwicz bezpiecznie © archiwum

Dla zdrowia i własnego bezpieczeństwa seniorzy powinni pozostać w domach. Dla aktywnych, który spacerowali, jeździli na rowerze czy maszerowali z kijkami nordic walking, brzmi to jak wyrok. Ale w domu również można ćwiczyć, nie narażając się na zakażenie.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Według lekarzy ruch aktywuje komórki odpornościowe, dlatego tak ważne jest, aby uprawiać gimnastykę – nawet w domowym zaciszu. Do ćwiczeń można wykorzystać meble, np. krzesło, parapet albo ścianę. Jednym z ćwiczeń, które działa rozciągająco i wzmacniająco, jest podejście do krzesła, oparcie się o nie i wspinanie na palce.

Można wykonać również przysiady przy parapecie albo opierając się o ścianę. Oprócz tego warto usiąść pod ścianą, przystawić do niej ręce i sunąć po niej dłońmi od dołu do góry. Można także podnosić naprzemiennie ręce do gry, wykonywać słony. Należy pamiętać, by wszystkie ćwiczenia wykonywać powoli i w miarę swoich możliwości.

Warto też gimnastykować się podczas codziennych obowiązków. Już samo sprzątanie jest wyczerpującym treningiem, podczas którego można spalić dużo kalorii. Doskonałą rozrywką i ćwiczeniem równocześnie jest… taniec.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.