• piątek, 13 listopad 2020 10:04

Naturalne zamienniki słońca

Naturalne zamienniki słońca
Naturalne zamienniki słońca © archiwum

Jesień to trudny czas dla naszego organizmu. Dlaczego? Brak słońca jest przyczyną złego samopoczucia – jesteśmy ospani, zmęczeni czasem dopada nas depresja. A wszystko z powodu niedoboru witaminy D. To właśnie za jej produkcję odpowiada m.in. słońce. Jak sobie z tym radzić?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to
Artykuły pokrewne (według etykiet)

Aby uniknąć tego rodzaju kłopotów, zmień dietę, ruszaj się i używaj mniejszego światła.

DIETA
Do swojego menu wprowadź produkty bogate w witaminę D, czyli ryby (łosoś, dorsz, tuńczyk, śledź, makrela, sardynki, węgorz), ale też tran i produkty mleczne oraz jajka. Możesz też zażywać witaminę D w kapsułkach lub kropelkach.

RUCH
Nie warto również siedzieć w domu. Zamiast jechać do pracy samochodem, chociaż mały dystans pokonaj na rowerze lub go przejdź. Nie zapominaj też o spacerach. Te czynności poprawiają twoje samopoczucie.

ŚWIATŁO
Wiadomo, ze sztuczne światło nie zastąpi słońca, ale mocniejsze żarówki, jasne, ciepłe barwy w mieszkaniu spowodują, że będziemy pozytywnie odbierać nasze otoczenie i normalnie funkcjonować.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.