• Krotoszyn
  • środa, 07 październik 2020 10:47
  •   1749

XIII Krotoszyńska Setka Rowerowa za nami

XIII Krotoszyńska Setka Rowerowa za nami
XIII Krotoszyńska Setka Rowerowa za nami © Robert Radajewski

Krotoszyński oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego zorganizował 19 września dwunasty z kolei rajd pn. „Krotoszyńska Setka Rowerowa”.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Najpierw opracowano mapkę terenu i regulamin rajdu wraz z dodatkiem zawierającym obostrzenia epidemiologiczne. Ustalono, że z powodu zagrożenia liczba uczestników zostanie ograniczona do 50 osób, wprowadzono możliwość dojechania na metę bezpośrednio z miejsca zamieszkania i skrócono trasę ze 100 do 75 km.

Ostatecznie w rajdzie, razem z organizatorem obsługującym metę, udział wzięło 55 rowerzystów z Jarocina, Konina, Kościana, Krotoszyna, Leszna, Ostrowa Wielkopolskiego, Rozdrażewa i Włoszakowic. Rozdzielono ich na 4 grupy, które prowadzili: Antoni Azgier, Jan Grząka, Grzegorz Wiatrak oraz Emilia i Robert Radajewscy.

O 8:30 wyruszono na trasę, która wiodła przez Jasne Pole, Różopole, Maciejew, Roszki, Orpiszew, Biadki, Chruszczyny, Chwaliszew, Zduny, Baszków do strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Krotoszynie. Po drodze było kilka przystanków, m.in. przy leśniczówce Jastrzębiec, na parkingu przy studni św. Marcina i przy stawie Węgielnik.

Na strzelnicy na kolarzy oczekiwali: Karol Piotrowski – prezes zarządu oddziału PTTK, Aleksandra Piotrowska – kierowniczka oddziałowego biura oraz lokalni członkowie tej organizacji: Zofia Wiatrak, Iwona Jankowska i Władysław Szymczak.

Najpierw poczęstowano rowerzystów zupą, ciastem, kawą i herbatą, a potem rozdano im testy z pytaniami w konkursie turystyczno-krajoznawczym. Test najlepiej rozwiązał Kazimierz Jankowiak z Włoszakowic, a kolejne miejsca zajęli: Andrzej Wachowiak z Pudliszek, Antonina Adamska z Leszna, Paweł Robakowski z Krotoszyna, Krzysztof Lis z Ostrowa Wielkopolskiego. Wszyscy otrzymali nagrody.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.