• sobota, 03 maj 2014 05:54

Nie daj się wiosennemu przesileniu

Nie daj się wiosennemu przesileniu
Nie daj się wiosennemu przesileniu © archiwum

Nie jest związane z nadchodzącą wiosną, tylko z mijającą zimą. To skutek miesięcy ze słońcem ukrytym za chmurami i mniejszą aktywnością fizyczną.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Objawami przesilenia wiosennego są: zmęczenie od rana do wieczora, problemy z koncentracją, przysypianie, bóle głowy i stawów, nadmierna pobudliwość i zmienny nastrój. Wiosenne zmęczenie można zwalczyć, np. pijąc napary z ziół, zmniejszając stres i stosując terapię światłem. Wiosną powinno się jeść częściej niż zimą – pięć niewielkich posiłków dziennie.

Bardzo pomaga picie herbatek owocowych i ziołowych zawierających suszone owoce aronii, głogu, jarzębiny, liście melisy, mięty i kwiatostany głogu. Idealna jest herbata z róży – zawiera potas, magnez, cynk, wapń oraz działające uspokajająco glikozydy. Stres można niwelować rezygnując z obowiązków będących efektem nadgorliwości – w domu, ale i w pracy. Staraj się spotykać z przyjaciółmi i prowokować powody do śmiechu.

Wiosną należy się kłaść spać wcześniej, tak aby przespać co najmniej osiem godzin. Przemęczeniu spowodowanemu brakiem światła może zaradzić, przebywając na dworze w słoneczne dni, a także korzystając z regenerującego światła spolaryzowanego w gabinecie kosmetycznym lub lekarskim.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)