Im zimniej, tym zdrowiej
W komorze kriogenicznej odbywa się terapia zimnem. To zabieg krótki, powtarzany co jakiś czas, który łagodzi przewlekłe bóle i leczy zapalania, a polega na uzdrawianiu bardzo niską temperaturą: od -60 do -150 °C.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Zabiegi w kriokomorze mobilizują układ odpornościowy organizmu. Zmniejszają obrzęki i poprawiają nastrój. Wydolność organizmu leczonego krioterapią znacznie wzrasta. Poprawia się krążenie, wydalanie toksyn przyspiesza, skóra się napina i regeneruje.
Cellulit i zmarszczki stają się dużo mniej wyraźne, podobnie jak naczynka na skórze naczyniowej. U osób po zabiegach operacyjnych i poparzeniach zabiegi kriogeniczne spłycają blizny. Kriokomorę poleca się chorym z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry, chorobą Parkinsona, reumatoidalnym zapaleniem stawów czy niedowładem kończyn.
Krioterpia pomaga się odchudzać i odzyskać sprawność seksualną. Z dobrodziejstw komory zimna nie mogą korzystać cierpiący na nowotwory, chorzy po zawałach, z zaburzeniami ciśnienia, z zaawansowaną niewydolnością krążeniową. Przeciwskazaniem do krioterpiii są poza tym: nadczynność tarczycy, ciąża, anemia, obrzęki limfatyczne oraz schorzenia dróg moczowych.