• niedziela, 06 lipiec 2014 09:18

Tajemnice kobiecego libido

Tajemnice kobiecego libido
Tajemnice kobiecego libido © archiwum

Libido jest cechą indywidualną każdej kobiety. Ochota na seks należy od wielu czynników, głownie od hormonów, stanu psychicznego i wzajemnych relacji w związku.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Na kobiece libido bardzo szkodzi stres, który jest najczęstszą przyczyną osłabienia popędu, a nawet jego utraty. Zły wpływ na seks ma też chroniczne zmęczenie, zbyt mało snu i za dużo pracy. Libido zależy również od stanu układu krwionośnego.

Bez dobrego ukrwienia intymnych obszarów będą one mniej wrażliwe na dotyk i stymulację, mogą pojawić się problemu z lubrykacją. Istnieje dużo chorób, które wpływają na ukrwienie, np. cukrzyca, wysoki poziom cholesterolu, miażdżyca czy nadciśnienie.

Popęd może słabnąć przez nieodpowiedni poziom nadmiar prolaktyny znacząco obniżają ochotę na seks. Kobiece libido jest uzależnione też od fazy cyklu miesiączkowego. W czasie owulacji rośnie, pod koniec cyklu znacznie spada.

Na popęd mają również wpływ niektóre leki np. antydepresanty, leki uspokajające, nasenne czy tabletki antykoncepcyjne. Na pożądanie wpływa też pełny brzuch. Po przejedzeniu dla organizmu najważniejsze staje się dokrwienie układu trawiennego, a nie genitaliów.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.