• środa, 03 wrzesień 2014 09:13

Gdy brakuje zbliżeń

Gdy brakuje zbliżeń
Gdy brakuje zbliżeń © archiwum

Abstynencja seksualna może prowadzić do obniżenie nastroju, a także zwiększyć ryzyko rozwoju chorób serca.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Według badań naukowców aktywni seksualnie są bardziej szczęśliwi i mniej narażeni na ryzyko pewnych chorób niż abstynenci. Seks nie tylko poprawia samopoczucie, lecz także wpływa na nasza kondycję psychiczną.

Jego brak może prowadzić do obniżenia nastroju i pouczenia własnej wartości, napięcia i rozdrażnienia. U kobiet może także wywołać oziębłość i brak orgazmów, a nawet rozwój tzw., choroby wdowiej, która objawia się m.in. bólami podbrzusza, upławami, a także brakiem satysfakcji ze współżycia.

W przypadku mężczyzny wstrzemięźliwość seksualna może stać się przyczyną problemów z przedwczesnym wytryskiem i prowadzić do zaburzeń erekcji. Te dysfunkcje zazwyczaj mają podłoże psychologiczne spowodowane zbyt dużymi obawami przed zbliżeniem lub zbyt wielkim podnieceniem. Warto wiedzieć, że regularne uprawianie seksu zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby serca, nadciśnienie tętnicze oraz choroby układu krążenia.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.