• piątek, 20 marzec 2020 09:29

Dieta dla płodności

Dieta dla płodności
Dieta dla płodności © archiwum

Czujesz, że to już ten moment, by zostać mamą? Warto wspomóc starania dietą.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Hormony płciowe, by dobrze działały, muszą być starannie odżywione. Wiedzą o tym kobiety, które długo starały się zajść w ciążę, a w trakcie starań odkryły, że borykają się z problemami hormonalnymi. Według niektórych endokrynologów i dietetyków to, co jesz dziś, wpływa na zdrowie komórek jajowych i problemów za… 90 dni!

W ciąże co prawda zachodzi kobieta, ale przy udziale mężczyzny. Prawidłowa dieta to także jeden z głównych czynników wpływających na płodność u panów. Niektóre składniki pożywienia mogą ją w znacznym stopniu podnosić, a niektóre obniżać. Dlatego pary starające się o dziecko muszą zadbać o swój jadłospis, który powinien być urozmaicony i złożony z wartościowych, mało przetworzonych produktów.

Do jadłospisu warto dorzucić olej słonecznikowy i inne oleje roślinne, a także ryby morskie czy awokado. Kluczowy będzie „zielony talerz”, tzn. dużo warzyw zielonych. Warto jeść sałatę, szpinak, jarmuż, botwinę, brokuły i natkę pietruszki. Są źródłem kwasu foliowego, witamin A, B, C i mikroelementów. Pestki dyni, nasiona roślin strączkowych, jaja, nabiał i mięso z kolei są źródłem cynku, który wpływa na męskie narządy płciowe. Warto też wprowadzić do diety produkty bogate w żelazo.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.