• czwartek, 16 styczeń 2020 09:22

Mandaty za tafle lodu na plandece

Mandaty za tafle lodu na plandece
Mandaty za tafle lodu na plandece © archiwum

Za jazdę autem, na którym leży czapa śniegu lub tafla lodu, bądź z szybami pokrytymi lodem, możemy zapytać nawet 500-złotowy mandat.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Nocne przymrozki w ostatnich dniach przypomniały o zimie. Rano szyby aut zaparkowanych na powietrzu były skute lodem, w lód zamieniała się także zebrana na plandekach pojazdów ciężarowych woda. Jazda takim samochodem jest bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowcy nieoczyszczonego pojazdu, jaki innych aut.

Lód na szybach ogranicza widoczność. Spadający z dachu auta śnieg utrudnia jazdę kierowcom poruszającym się za takim pojazdem. Spadające tafle to ogromne zagrożenie. Mogą zbić szybę pojazdu, wystraszyć kierowcę, który straci panowanie nad swoim autem, mogą też doprowadzić do wypadku. Do takich właśnie zdarzeń dochodziło ostatnio w Polsce.

Dlatego kierowcy ciężarówek muszą usuwać lód ze swoich pojazdów. Kierującym, którzy nie stosują się do przepisów, grozi mandat w wysokości od 20 do 500 zł i 6 punktów karnych.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.