• Wielkopolskie

Wilki w naszej okolicy

Wilki w naszej okolicy
Wilki w naszej okolicy © archiwum

To już pewne. W południowej Wielkopolsce oraz na północno – wschodnim Dolnym Śląsku pojawiły się wilki. Pierwszy raz o wilkach w regionie usłyszeliśmy kilka lat temu, w związku z wielką migracją zwierząt z północnej Polski, szczególnie z okolic Piły.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Służby leśne oraz zwykli mieszkańcy znajdowali tropy wilków oraz szczątki ich ofiar. Dziś już wiemy, że na terenie Nadleśnictwa Milicz żyje od 8 do 12 wilków natomiast pojedyncze sztuki widziano na terenie Nadleśnictwa Antonin i Nadleśnictwa Grodziec.

– Obecność wilków była zarejestrowana na fotopułapkach. Ilość tych zwierząt trudno ustalić. Widocznych było kilka sztuk – powiedział łowczy okręgowy Marek Przybylski, przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Kaliszu.

Jeżeli chodzi o Nadleśnictwo Krotoszyn to, zdaniem Przemysława Świerblewskiego, inżyniera nadzoru Nadleśnictwa Krotoszyn, obserwując wilków nie są pewne. Wiadomo jednak, że pojedyncze sztuki przechodziły przez las w okolicy Sulmierzyc i Baszkowa.

Wilki od 1998 roku podlegają ścisłej ochronie gatunkowej. Ich pojawienie się oznacza, że aktualnie prowadzona gospodarka leśna prowadzi do zwiększenia bioróżnorodności terenów leśnych i przywraca naturalne cechy naszych polskich lasów.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)