• piątek, 16 luty 2018 10:28

Raj nie tylko dla narciarzy

Raj nie tylko dla narciarzy
Raj nie tylko dla narciarzy © archiwum

Słowackie Tatry oferują nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, lecz także mnóstwo atrakcji dla zapalonych narciarzy, miłośników gorących kąpieli oraz fanów zimowych spacerów.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Bogato rozbudowana infrastruktura narciarska i porównywalne koszty korzystania z niej sprawiają, że Słowacja to dla nas obecnie bardzo atrakcyjne miejsce, by aktywnie wypocząć na stoku! Najbardziej znana Tatrzańska łomnica zapewnia niemal alpejski krajobraz oraz równie długie i podnoszące poziom adrenaliny trasy zjazdowe. Niedaleko niej znajduje się Świątynia Lodowa – ogromna rzeźba wkomponowana w tatrzański krajobraz, której zwiedzanie jest możliwe od listopada do marca (bezpłatnie).

Jasna-Chopok to z kolei ośrodek o bogatej ofercie dla całych rodzin. Jego położenie jest korzystne także ze względu na niedużą odległość od innych atrakcji turystycznych, takich jak Demianowska Jaskinia Wolności, której niezwykłe nacieki skalne przyciągają turystów z całej Europy. A jeśli zmęczyło Cię szusowanie po stoku, może warto odpocząć tam, gdzie na pewno nie zmarzniesz? Pobliska Tatralandia i Aquacity Poprard oferują bowiem najmłodszym aktywny wypoczynek na sieci basenów i zjeżdżalni wodnych, a nieco starszym, uzdrawiające kąpiele w wodach termalnych i zabiegi relaksacyjne w strefach SPA.

PORADNIK
Bezpośrednio z Krakowa możesz dojechać busem do ośrodków narciarskich: Kubinska Hola, Skipark Ruzomberok, Jasna-Chopok, Donovaly i Tatrzańska Łomnica, a także do termalnych parków wodnych, takich jak Tatralandia, Besenova czy Aquacity Poprad. Bilety można kupić za pośrednictwem strony internetowej www.tigerexpress.eu.
WAŻNE: Od 1 stycznia 2016 roku na Słowacji obowiązują winiety elektroniczne, które można kupić na wybranych stacjach paliw na Słowacji, w samoobsługowych automatach na przejściach granicznych, przez stronę www.eznamka.sk lub aplikację mobilną lub tabletu.
TATRY SKI: To nazwa karnetu, który daje możliwość zjazdów w ośrodkach narciarskich w Polsce oraz w Ski Bachledova na Słowacji. Szczegóły sprawdź na stronie www.tartyski.pl. W wickości ośrodków słowackich dzieci zjeżdżają za darmo.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Oceń ten artykuł
(0 głosów)