• poniedziałek, 11 marzec 2019 10:21

Ślubne obrączki to symbol na całe życie

Ślubne obrączki to symbol na całe życie
Ślubne obrączki to symbol na całe życie © archiwum

Zwyczaj wymieniania się przez małżonków obrączkami pochodzi ze starożytności i symbolizuje wzajemne przywiązanie. Obrączki przez swój kolisty kształt, nie mający początku ani końca, symbolizują wieczność.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Najczęściej młoda para życzy sobie dziś by wygrawerować datę ślubu lub imię przyszłego małżonka. Oprócz tego można grawerować także inicjały bądź najróżniejsze hasła. Rodzaj, kolor, kształt i wielkość obrączek zależą od upodobań i gustów państwa młodych. Zauważyć można jednak, że przyszli małżonkowie wybierają obrączki w dwóch kolorach złota. Białe złoto jest coraz bardziej popularne.

Do wyboru jest wiele wzorów złotych krążków. Ostatnio najbardziej popularne są krążki proste, żółte, białe albo mieszane żółto – białe, np.  z białą obwódką i żółtym środkiem, z delikatnym grawerem na zewnętrznej stronie, z wtopionym brylantem w wersji dla panny młodej.

Popularnością cieszą się nie tylko obrączki. Pani wybierają do ślubu także delikatne naszyjniki i kolie. Często jest to srebro z tytanem i drogimi kamieniami, cykoriami, brylantami. Obrączki zwykle wybiera się kilka miesięcy przed ślubem. Niektóre modele trzeba specjalnie zamawiać i poczekać na odbiór. Cena obrączek ze średniej półki waha się w Krotoszynie od 1 000 zł wzwyż. Wydatek jednak na całe życie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.