Ślubne obrączki to symbol na całe życie
Zwyczaj wymieniania się przez małżonków obrączkami pochodzi ze starożytności i symbolizuje wzajemne przywiązanie. Obrączki przez swój kolisty kształt, nie mający początku ani końca, symbolizują wieczność.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Najczęściej młoda para życzy sobie dziś by wygrawerować datę ślubu lub imię przyszłego małżonka. Oprócz tego można grawerować także inicjały bądź najróżniejsze hasła. Rodzaj, kolor, kształt i wielkość obrączek zależą od upodobań i gustów państwa młodych. Zauważyć można jednak, że przyszli małżonkowie wybierają obrączki w dwóch kolorach złota. Białe złoto jest coraz bardziej popularne.
Do wyboru jest wiele wzorów złotych krążków. Ostatnio najbardziej popularne są krążki proste, żółte, białe albo mieszane żółto – białe, np. z białą obwódką i żółtym środkiem, z delikatnym grawerem na zewnętrznej stronie, z wtopionym brylantem w wersji dla panny młodej.
Popularnością cieszą się nie tylko obrączki. Pani wybierają do ślubu także delikatne naszyjniki i kolie. Często jest to srebro z tytanem i drogimi kamieniami, cykoriami, brylantami. Obrączki zwykle wybiera się kilka miesięcy przed ślubem. Niektóre modele trzeba specjalnie zamawiać i poczekać na odbiór. Cena obrączek ze średniej półki waha się w Krotoszynie od 1 000 zł wzwyż. Wydatek jednak na całe życie.