• piątek, 28 sierpień 2020 09:09

Pierwsza pomoc przy przeziębieniu

Pierwsza pomoc przy przeziębieniu
Pierwsza pomoc przy przeziębieniu © archiwum

Jesienią, gdy spada temperatura i panuje plucha, zaczyna się sezon na przeziębienia. Zwłaszcza teraz, w czasie pandemii koronowirusa, warto interweniować jak najszybciej, by nie pomylić drobnej infekcji z COVID-19.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Katar, kaszel, zaczerwienione i powiększone migdałki, lekko podwyższona temperatura – te objawy możemy leczyć domowymi sposobami. Podawajmy dziecku wodę z miodem i cytryną, herbatę z imbirem i sok malinowy. Na kaszel idealny będzie syrop z cebuli, a do kanapek rozgnieciony ząbek czosnku. Po pomoc możemy się także udać do apteki i zielarni.

Badania wykazują, że z bakteriami i wirusami odpowiedzialnymi za rozwój przeziębienia doskonale radzą sobie preparaty z pelargonią afrykańską. Wzmacnia ona także naturalną odporność organizmu. Przy kłopotach z krtanią czy gardłem polecany jest prawoślaz. Znamy go w postaci syropów i pastylek do ssania, ale warto także kupić susz z korzenia i podawać dziecku do picia przestudzony napar.

Wiele prozdrowotnych właścicieli ma tymianek. Szczególnie pomaga przy kaszlu, tak mokrym, jak i suchym.  Kupimy go w suszu (napar możemy stosować do płukania gardła), pastylkach do ssania o olejku. Przy infekcjach dróg oddechowych pomaga pierwiosnek. Ma działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Działa wykrztuśnie, łagodzi nieżyty nosa i gardła, a także stany zapalne krtani i oskrzeli. Inhalacje z naparu z rumianku pomagają pokonać uporczywy kaszel i uciążliwy katar. Napar można pic i płukać nim gardło – działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.