Stan zapalny ucha – co robić?
Zapalenie ucha ton nieprzyjemna dolegliwość, która objawia się m.in. bólem. Zwykle pojawia się w dzieciństwie i ma podłoże wirusowe. Ale nie musi to być reguła. Stan zapalny może być też skutkiem zakażenia grzybiczego lub bakteryjnego.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Niezależenie od wieku stan zapalny ucha może wystąpić w zasadzie u każdego. Wówczas warto mieć pod ręką środek, który złagodzi objawy i zniszczy drobnoustroje chorobotwórcze, które są odpowiedzialne za stan zapalny.
RODZAJE I PRZEBIEG
Stan zapalny ucha może rozwinąć się w uchu wewnętrznym, środkowym lub zewnętrznym. Zapalenie ucha zewnętrznego to powszechna dolegliwość i częściej dotyczy osób odwiedzających baseny. Częste kąpiele w zbiornikach wodnych wypłukują woskowinę z ucha, której zadaniem jest ochrona kanału słuchowego przez patogenami. Wysoki poziom wilgotności i zmiana pH w przewodzie słuchowym to zaproszenie dla wirusów i bakterii, które powodują stan zapalny. Objawia się on bólem i obrzękiem ucha, świądem, chwilowym niedosłuchem, niekiedy wyciekiem z ucha.
JAK SOBIE POMÓC
Na rynku istnieją produkty medyczne, które wspomagają leczenie zapalenie przewodu słuchowego zewnętrznego. Dobrze, aby preparat zawierał nanokoloidy srebra i miedzi, które nie tylko eliminują drobnoustroje, lecz także zapobiegają ich rozwojowi. W składzie nie powinno zabraknąć glicerolu, który wspomaga usunięcie nadwyżki płynu z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego na zasadzie osmozy. Dzięki temu obrzęk ucha zaleje, a ból ustanie. My natomiast odzyskamy komfort słyszenia.