• piątek, 18 czerwiec 2021 09:38

Stan zapalny ucha – co robić?

Stan zapalny ucha – co robić?
Stan zapalny ucha – co robić? © archiwum

Zapalenie ucha ton nieprzyjemna dolegliwość, która objawia się m.in. bólem. Zwykle pojawia się w dzieciństwie i ma podłoże wirusowe. Ale nie musi to być reguła. Stan zapalny może być też skutkiem zakażenia grzybiczego lub bakteryjnego.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Niezależenie od wieku stan zapalny ucha może wystąpić w zasadzie u każdego. Wówczas warto mieć pod ręką środek, który złagodzi objawy i zniszczy drobnoustroje chorobotwórcze, które są odpowiedzialne za stan zapalny.

RODZAJE I PRZEBIEG
Stan zapalny ucha może rozwinąć się w uchu wewnętrznym, środkowym lub zewnętrznym. Zapalenie ucha zewnętrznego to powszechna dolegliwość i częściej dotyczy osób odwiedzających baseny. Częste kąpiele w zbiornikach wodnych wypłukują woskowinę z ucha, której zadaniem jest ochrona kanału słuchowego przez patogenami. Wysoki poziom wilgotności i zmiana pH w przewodzie słuchowym to zaproszenie dla wirusów i bakterii, które powodują stan zapalny. Objawia się on bólem i obrzękiem ucha, świądem, chwilowym niedosłuchem, niekiedy wyciekiem z ucha.

JAK SOBIE POMÓC
Na rynku istnieją produkty medyczne, które wspomagają leczenie zapalenie przewodu słuchowego zewnętrznego. Dobrze, aby preparat zawierał nanokoloidy srebra i miedzi, które nie tylko eliminują drobnoustroje, lecz także zapobiegają ich rozwojowi. W składzie nie powinno zabraknąć glicerolu, który wspomaga usunięcie nadwyżki płynu z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego na zasadzie osmozy. Dzięki temu obrzęk ucha zaleje, a ból ustanie. My natomiast odzyskamy komfort słyszenia.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)