• piątek, 25 maj 2018 12:59

Domowe sposoby na obrzęki nóg

Domowe sposoby na obrzęki nóg
Domowe sposoby na obrzęki nóg © archiwum

Są skutkiem zatrzymywania wody w tkankach. Dzieje się tak wtedy, gdy w Twojej diecie jest za dużo sol, a za mało białka i potasu, pijesz niewystarczającą ilość wody (organizm zaczyna ją wtedy gromadzić), zbyt długo siedzisz w jednej pozycji, za mało się ruszasz. Co pomoże opuchniętym koskom i łydkom?

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

KĄPIEL Z SOLĄ LUB OCTEM
Wymocz nogi w ciepłej wodzie z dodatkiem kuchennej soli (wystarczy garść) albo w chłodnej z octem jabłkowym (1 szklanka). Kąpiel powinna trwać ok. 15 minut. Potem odpocznij z nogami ułożonymi powyżej serca. Ocet jabłkowy zawiera potas, który wspomaga nerki. W uciążliwych obrzękach warto pić 2 razy dziennie po łyżce octu z wodą.

NAPARY ZE SKRZYPU I MNISZKA
Wykorzystaj naturalne diuretyki, czyli rośliny, które działają moczopędnie i odwadniająco – pokrzywę, skrzyp, mniszki lekarski, nawłoć, perz, nagietek. Pomoże już 1 filiżanka naparu dziennie. Ale uwaga: picie ziół skonsultuj z lekarzem, zwłaszcza gdy masz problemy z nerkami.

MASAŻE I ĆWICZENIA
Wymasuj nogi szczotką do ciała lub szorstką gąbką pod prysznicem – kolejno: stopy, łydki, uda. Oglądając telewizję, czytając – przesuwaj stopy po rolkach lub piłeczkach z kolcami, przetaczaj piłkę tenisową albo małą butelkę z wodą. Wykonuj proste ćwiczenia: chodzenie na palcach, „rowerek”, przysiady. Ruch sprawi, że naczynia krwionośnie się rozszerzą i przez nerki zacznie przechodzić więcej płynów.
Ważne: gdy obrzęki coraz częściej nawracają, trzeba ustalić ich przyczynę. Mogą być bowiem objawem chorób serca, nerek, problemów z układem krążenia i limfatycznym.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.