Tropem naturalnego mydła
Po czym poznać, że mydło jest w 100 proc, naturalne? Przede wszystkim ma blady kolor, delikatny zapach i nieco chropowatą strukturę.
Masz zdjęia lub film do tego artykułu? Wyślij je do nas!
Zwykła taka kostka zawiera około czterech głównych składników oraz naturalne dodatki. Standardowe mydła o idealnym kształcie i intensywnej barwie zwykle nie zapewniają skórze takiego nawilżenia jak mydła naturalne. Szukasz mydła idealnego dla siebie? I w tym wypadku warto postawić na naturę!
WŁAŚCIWOŚCI
Naturalne mydła są chętnie przez nas wybierane ze względu na skład i wiele zdrowotnych właściwości W mydlarniach znajdziemy całą gamę produktów o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym. Są mydła dedykowane alergikom, osobom zmagającym się z suchą skórą lub chorobami skórnymi, a także mydła czarne, które dobrze sprawdzają się w walce z zaskórnikami. Szare mydła wspomagają proces gojenia się ran.
JAK POWSTAJE NATURALNE MYDŁO
W przeciwieństwie do klasycznych mydeł naturalne kostki są wytwarzane z ługu, tłuszczu, olejów, wodorotlenku sodu i wody, przy czym są wzbogacane naturalnymi dodatkami (miód, olejki eteryczne, wosk pszczeli, zioła). Zmieszane składniki przelewa się do form, w których masa tężeje. Potem dzieli się ją na kostki. Naturalne mydła powstają „na zimno” w temp. ok. 20 – 30 st. C. i charakteryzuje je długi czas leżakowania (nawet do pół roku; im dłużej mydło leżakuje, tym ma lepsze wartości pielęgnacyjne i zapachowe). Warto szukać w mydłach cennych pierwiastków, takich jak krzem, cynk, srebro koloidalne.