• piątek, 15 maj 2020 10:07

Jak dbać o oczy?

Jak dbać o oczy?

Oczy to nasze okno na świat, dlatego warto się nimi zajmować nie tylko od święta. Negatywnie na prawidłowe widzenie mogą wpływać zanieczyszczenia powietrza, praca przy komputerze czy siedzący tryb życia.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Podstawową rzeczą, którą powinniśmy zapewnić naszym oczom, jest wizyta u okulisty. Napisana zasada mówi, że powinniśmy badać wzrok przynajmniej co dwa lata. Do specjalisty musimy się udać wtedy, kiedy zauważymy problemy, takie jak pogorszenie widzenia, uczucie pieczenia lub suchości. Nie zapominajmy również o zbilansowanej diecie. Do prawidłowego funkcjonowania oczu okuliści zalecają jadłospis bogaty w witaminy A, E i C oraz kwasy omega-3 i luteinę. Składniki te pomagają w utrzymywaniu dobrej kondycji oczu, a także zapobiegają powstawaniu zaćmy, a nawet zwyrodnieniu plamki żółtej.

Większość z nas spędza długie godziny przed ekranami. Aby zapobiec chorobom wzroku, zadbaj o regularne i odpowiednio długie przerwy. Niezwykle ważny dla naszych oczu, jak i całego organizmu jest sen. Jego niedobór sprzyja zmęczeniu oczu, które powoduje podrażnienia i wysychanie. Nie zapominamy również o aktywności fizycznej. Regularne ćwiczenia poprawiają krążenie krwi i jej dopływ do wszystkich organów, w tym również do narządu wzroku.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.