• piątek, 30 maj 2014 21:50

Wzdęcia – uczucie pełności po posiłkach

Wzdęcia – uczucie pełności po posiłkach
Wzdęcia – uczucie pełności po posiłkach © archiwum

Wzdęcia najczęściej opisujemy jako uczucie pełności i ciężkości w jamie brzusznej. Zwykle pojawiają się po posiłku. Spodnie napinają się w okolicach brzucha, więc odpinamy guzik, by zmniejszyć ucisk.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego mają różne przyczyny. Mogą się pojawić po nieodpowiedniej diecie lub wskutek picia napojów gazowanych. Jak sobie z tym poradzić?

PRZYCZYNY
Wzdęcia to efekt zaburzeń żołądkowo – jelitowych. Mogą mieć związek z nieodpowiednią ilością określonego enzymu uczestniczącego w trawieniu, niedokładnym trawieniem pokarmów wskutek zbyt szybkiego transportu treści pokarmowej lub zbyt wolnego – wówczas dochodzi do fermentacji pokarmu w jelitach. Proces przebiega z wytwarzaniem gazów rozdymających. Wzdęcia mogą się pojawić w wyniku połykania powietrza podczas szybkiego jedzenia czy picia.

CO ZWALCZY OBJAWY
Warto poszukać preparatu, który zmniejszy nieprzyjemne dolegliwości. Na rynku są dostępne ziołowe suplementy wspierające pracę układu trawiennego i jelit. Mięta, melisa czy owoce kminku są znane ze swoich właściwości przeciwskurczowych, przy czym zwalczają wzdęcia, niestrawność i nudności. Aby wesprzeć ochronę wątroby i fizjologiczne funcie oczyszczania organizmu, zapytajmy w aptece o preparat zawierający dodatkowo ekstrakt z owoców ostropestu. Taki suplement nie tylko zniweluje przykre objawy, ale też zapewni nam komfort psychiczny podczas spotkań biznesowych, rodzinnych obiadów czy kolacji we dwoje. Jedzenie znów stanie się przyjemne!

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.