• piątek, 30 październik 2020 11:36

Życie po zdradzie

Życie po zdradzie
Życie po zdradzie © archiwum

Zdrada przynosi cierpienie, a jej konsekwencje dla związku mogą być nieodwracalne. Wiele osób po skoku w boku partnera natychmiast kończy związek, bo jest to zbyt bolesne. Ale nie zawsze musi nastąpić rozstanie, bywa tak, że miłość rozkwita na nowo i związek da się uratować.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jeśli zdecydujemy się wybaczyć i uznamy, że mimo wszystko chcemy być z niewiernym partnerem, bo potrafimy mu ponownie zaufać, to warto spróbować. Pamiętajmy, że łatwiej jest wybaczyć jednorazowy skok w bok, a trudniej, gdy poza zdradą fizyczną partner zaangażował się uczuciowo. Utrzymania związku muszą chcieć obie strony. Nie jest to łatwe, wymaga dobrej woli, cierpliwości, kompromisów i zamknięcia rozdziału z przeszłości.

Zdradzający partner musi szczerze przeprosić, wyrazić skruchę, wtedy łatwiej mu wybaczyć. Trzeba także ze sobą rozmawiać o swoich potrzebach, o tym, co przeszkadza, co jest dla nas ważne, wtedy jest szansa na umocnienie więzi. Wiele par, którym udało się uratować związek, przyznaje, że chociaż zdrada to był najgorszy okres w ich życiu, w efekcie wyszli z niej umocnieni, bardziej angażują się w relację, a związek stał się lepszy. W takiej sytuacji warto skorzystać z terapii dla par.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.