• Krotoszyn | Poznań
  • czwartek, 01 czerwiec 2017 10:53
  •   1676

Ronda nadal wchodzą w grę

Ruch na skrzyżowaniach ma być płynniejszy
Ruch na skrzyżowaniach ma być płynniejszy Ruch na skrzyżowaniach ma być płynniejszy © Sebastian Kalak

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje znaczącą inwestycję w naszym powiecie. W jej wyniku powinny zniknąć korki na uciążliwych krotoszyńskich skrzyżowaniach.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Od 2008 r. planowana jest budowa rond na skrzyżowaniu ul. Floriańskiej i Konstytucji 3 Maja z ul. Mickiewicza oraz przy targowisku w Krotoszynie. Mimo upływu długiego czasu, nic się w tej sprawie nie zmienia, a miasto staje się coraz bardziej zakorkowane. Pisaliśmy o tym w tym artykule.

Teraz wreszcie ma się to zmienić. Jak poinformował nas przed dwoma tygodniami wicestarosta Paweł Radojewski, GDDKiA zamierza wyposażyć oba skrzyżowania w światła. Marcin Kucharczak z działu przetargów GDDKiA, napisał, że w najbliższym czasie ogłoszony zostanie przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. – Zlecona dokumentacja dotyczyć będzie przebiegu drogi krajowej 36 od ul. Dworcowej do ul. Kwiatowej, jak i drogi krajowej 15 od ul. Staszica do ul. Koźmińskiej – wyjaśniał. Planowana jest modernizacja obu skrzyżowań.

Według Pawła Radojewskiego stawianie świateł w obu miejscach to kiepski pomysł, ponieważ większe upłynnienie ruchu powodują ronda. A jakie plany względem obu skrzyżowań ma generalna dyrekcja? – Wybór rozwiązania nastąpi na podstawie przedstawionych przez projektanta wariantów – mówi przedstawiciel GDDKiA. A zatem ronda nadal wchodzą w grę.

Nasze starostwo posiada własną dokumentację na ronda. Marcin Kucharczak zapewnia, że również to opracowanie będzie rozpatrywane. Rozpoczęcie robót na obu drogach krajowych jest na 2018 r. – Kosztorys inwestycji określony zostanie w dokumentacji projektowej – po przyjęciu szczegółowych rozwiązań drogowych, łącznie z robotami branżowymi (telekomunikacyjnymi, gazowymi, energetycznymi  itp. – przyp. red.) – tłumaczy Kucharczak.

Za to już teraz wiemy, że zakres prac obejmie m.in. remont jezdni, chodników, ścieżek rowerowych, rond, sygnalizacji, przejść z azylami czy oświetlenia ulicznego. Czy dziewięcioletnia „saga ronda” się zakończy, a – co za tym idzie – skończą się uciążliwe korki?

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)