• piątek, 10 kwiecień 2020 07:19

Jak utrzymać świeży oddech na dłużej

Jak utrzymać świeży oddech na dłużej
Jak utrzymać świeży oddech na dłużej © archiwum

Nieprzyjemny zapach z ust utrudnia nawiązywanie relacji i jest przykry dla otoczenia. W efekcie obniża więc pewność siebie i dobre samopoczucie. Istnieją jednak skuteczne sposoby na przywrócenie świeżości w jamie ustnej.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Jeśli nieświeży oddech utrzymuje się zbyt długo, a dostępne w aptece środki nie pomagają, może on zwiastować chorobę. Nie należy tego lekceważyć.

PRZYCZYNY NIEŚWIEŻEGO ODDECHU
Przykry zapach z ust może być wywołany zjedzeniem określonych produktów, np. czosnku, cebuli, lub nadużywania pewnych substancji, np. alkoholu. Nieświeży oddech to skutek procesów gnilnych, które zachodzą w jamie ustnej. Przykry oddech jest dokuczliwy szczególnie po przebadaniu, a powodem tego jest obniżony przepływ śliny w czasie snu. Za nieprzyjemny zapach odpowiadają zawarte w wydychanym powietrzu oraz w ślinie związki siarki – produkty rozkładu materii przez bakterie.

SPOSOBY NA PRZYKRY ZAPACH Z UST
Osoby zmagające się z nieświeżym oddechem nie czują się komfortowo. Dobra wiadomość jest taka, że każdy problem ma rozwiązanie. Walkę z nieprzyjemnym zapachem z ust należy uskuteczniać, przede wszystkim dokładnie szczotkując zęby, nitkować przestrzenie między nimi oraz oczyszczać język z nalotów. Warto też zrezygnować z picia kawy i palenia tytoniu. W aptece znajdziemy całe mnóstwo preparatów odświeżających oddech, m.in. sprawy, mentolowe tabletki do ssania bądź ziołowe preparaty. Jeśli zdecydujemy się na tabletki, warto poszukać takich, które w składzie mają cynk, gdyż jony tego pierwiastka wchodzą w reakcję z lotnymi związkami siarki i eliminują je z organizmu.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
Tagged under
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.