• czwartek, 25 wrzesień 2014 13:17

Gdy ciągle jest ci zimno

Gdy ciągle jest ci zimno
Gdy ciągle jest ci zimno © archiwum

Przyczyn tego, że stale czujesz się zmarznięta, jest wiele. Może to być objaw choroby, przemęczenia czy zbyt niskiej wagi. Problemom z marznięciem często towarzyszą zaburzenia nastroju, odżywiania, nerwice i depresja.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Uczucie zimna sprzyja niskie ciśnienie krwi. Jeżeli nie jest ono skutkiem chorób układu krążenia, możemy dosalać lekko potrawy. Przyczyną stałego odczuwania zimna bywa również styl życia i niezdrowa dieta. Warto zwiększyć aktywność fizyczną i nawadniać organizm.

Nie zapominajmy o prawidłowym odżywianiu. Dieta niskokaloryczna sprawia, że organizm nie ma z czego wytworzyć dostatecznej ilości energii do utrzymania prawidłowej ciepłoty ciała. Zimno mogą odczuwać osoby, które w krótkim czasie pozbyły się nadmiaru kilogramów. Mają zbyt mało tkanki tłuszczowej, która chroni organizm przed nadmierną utratą ciepła.

Warto też zrobić badanie krwi, bo marznięcie może być objawem anemii lub niedoczynności tarczycy. Kolejne przyczyny stałego odczuwania zimna to: stres, przemęczenie fizyczne i psychiczne czy starzenie się organizmu. Z wiekiem obniża się próg wrażliwości termicznej na odczuwanie zarówno chłodu, jak i ciepła.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.