• piątek, 13 listopad 2020 11:18

Ćwicz mięśnie Kegla

Ćwicz mięśnie Kegla
Ćwicz mięśnie Kegla © archiwum

U kobiet po 50. Roku życia zaczynają się objawy związane z menopauzą. Mięśnie Kegla, czyli mięśnie cewki moczowej, odbytu i pochwy należy więc usprawniać, aby nie obniżyła się jakość życia seksualnego, a także aby w przyszłości nie mieć kłopotów z trzymaniem moczu.

Masz zdjęia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Typography
  • Small
Udostępnij to

Mięśnie Kepla najprościej ćwiczyć w toalecie, w trakcie oddawania moczu. Trzeba je wtedy rytmicznie zaciskać, powstrzymując strumień. Innym ciśnieniem jest zaciskanie mięśni pochwy na parę sekund i rozluźnieniu ich. Można to robić np. w czasie pracy przy komputerze czy siedzenia przed telewizorem.

W dobrej kondycji pozwala utrzymać te mięśnie zwykle gumowa piłeczka. Należy raz dziennie ściskać ją rytmicznie, trzymać między kolanami zgiętych nóg. Trzeba też pamiętać o tym, że podnoszenie ciężarów, czyli np. dźwiganie ciężkich siatek, osłabia mięśnie cewki moczowej.

Publikacja:
Sebastian Kalak
Podoba Ci się?
Rate this item
(0 głosów)
stop-hejt
Dzielenie się opinią jest cenne, ale może ranić innych!
Komentujesz? Nie rań i nie obrażaj innych! "Nie" dla komentarzy zawierających - przemoc, pomawianie, groźby, propagowanie nienawiści, fałszywe informacje, spam. Widzisz taką wypowiedź? Zgłoś ją, korzystając z opcji zgłoś nadużycie.